Warsztaty

 

Szkolenia i warsztaty wyjazdowe BODY-MIND-SPIRIT

Jeśli:

 • Żyjesz w mieście
 • Pracujesz w dużej firmie, często po godzinach
 • Codziennie stoisz godzinami w korkach
 • Znów przegapiłaś pierwsze liście na drzewach
 • Zewsząd otacza Cię beton
 • Wysokie budynki zasłaniają niebo
 • Każdy dzień jest podobny do kolejnego
 • Twoje życie pędzi.

A w głębi duszy pragniesz żyć inaczej:

 • po-wolniej, uważniej
 • w zgodzie z rytmami Natury
 • oglądając wschody i zachody słońca
 • jedząc zdrowe roślinne posiłki
I obiecujesz sobie, że już wkrótce tak będzie. Potem przychodzi kolejny dzień... i wszystko zaczyna się od początku... i tak w kółko. Tracisz siłę i radość życia.

To ta propozycja jest dla Ciebie!

Podczas Detoksu od Miasta:

 • zwolnisz
 • zrelaksujesz się
 • zostawisz wszystkie obowiązki
 • wyczyścisz umysł
 • oczyścisz ciało
 • doświadczysz cudownego masażu
 • spojrzysz na swoje życie z dystansu
 • spotkasz się z coachem
Detoks od Miasta to kilkudniowe wyjazdowe spotkania w atrakcyjnych przyrodniczo miejscach w Polsce lub za granicą, podczas których uczestnicy oderwą się od codziennych spraw, zrelaksują, odżywią zdrową roślinną dietą (lub specjalnie przygotowaną dietą oczyszczającą), doświadczą relaksującego masażu, porozmawiają z coachem, zyskają dystans i z tego miejsca zaczną tworzyć nową jakość swego życia lub doenergetyzują się, by w pełni sił stawić czoła rzeczywistości miejskiej.

Jesteś zainteresowana? Zapisz się na listę oczekujących. W pierwszej kolejności dostaniesz informację o takich wyjazdach.
Zapisz się TU

Czujesz oderwanie od przyrody?
Gdy patrzysz na las widzisz jednolitą ścinę zieleni?
Żyjąc w mieście czujesz deficyt przyrody?
Jesteś w ciągłym biegu?

Podczas weekendu w dzikiej przyrodzie:

 • spędzisz dużo czasu w naturze
 • las stanie się miejscem przychylnym , nauczysz się wszystkimi zmysłami rozpoznawać jego dźwięki, znaki, zapachy – będziesz do niego wracać
 • poznasz proste techniki na przyjazny dłuższy pobyt w lesie
 • wspólnie będziemy zbierać dzikorosnące rośliny, gotować na żywym ogniu, wsłuchiwać się w odgłosy ptaków i innych stworzeń
 • odzyskasz spokój i swoje połączenie z Naturą
Zanurzenie w dzikiej przyrodzie to poznawanie przyrody poprzez zmysły i doświadczenie bycia. Mindfulness, elementy bushcraftu (m.in.: rozpalanie ognia, proste rękodzieło), elementy dzikiej kuchni (zdobywanie przekąsek prosto z łąki i lasu)

Jesteś zainteresowana? Zapisz się na listę oczekujących. W pierwszej kolejności dostaniesz informację o takich wyjazdach.
Zapisz się TU

Jesteśmy coraz bardziej oderwane od Natury.

Tej wokół nas i wewnątrz siebie.
Na szczęście droga do Domu jest bardzo prosta.
Wystarczy zatrzymać się na chwilę i doświadczyć tej prostoty bycia, jedzenia, tworzenia.
Naturalnie, swobodnie, bez napięcia.
To tworzenie małej ścieżki swoich nowych nawyków, czynności. Ścieżki, którą możesz podążać coraz częściej aż stanie się Twoją Drogą.


Zapraszam do pierwszych wspólnych kroków w towarzystwie Kobiet, które wydeptują tą samą ścieżkę. Zapraszam do połączenia z Naturą, dzielenia się sobą, swoją obecnością, śmiechem, rozmową, ale i przestrzenią tylko dla siebie.

Będziemy zdrowo gotować z naturalnych sezonowych i lokalnych produktów. Będziemy docierać do siebie, do tego co w nas naturalne, dzikie, pierwotne i łączyć to z tym co miejskie, ułożone, nowoczesne. Do tego kim naprawdę jesteś. Pogodzona z każdą swoją cząstką.
Przestrzeń będzie otwarta na to wszystko co każda z Was przyniesie do wspólnego kręgu – taniec, śpiew, inspirujące rozmowy.

Zagadnienia jakie pojawią się na spotkaniach: rękodzieło; zdrowy styl życia: medytacja, praca z ciałem – ruch/taniec, elementy masażu; mindfulness, roślinna kuchnia, podstawowe zastosowanie ziół, naturalne kosmetyki, farbowanie naturalnymi barwnikami itp.

Kobieta Naturalna to weekendowy warsztat dla kobiet. Każde spotkanie jest całością samą w sobie. Można uczestniczyć w jednym lub w całej serii. Spotkania odbywać się będą w różnych porach i cyklach roku i będą tematycznie powiązane z daną częścią roku.

Zaczynamy wiosną 2018 roku. Zapraszam Cię do tej przygody już dziś.

Jesteś zainteresowana?
Zapisz się na listę oczekujących
Są chwile kiedy cofam się o kilkanaście lat wstecz. Przypominam sobie wtedy moje wielkomiejskie życie. Ciekawe, wypełnione po brzegi pracą, spotkaniami z przyjaciółmi, wyjściami do teatru, na koncerty, warsztaty, zajęcia tańca, śpiewu, spotkaniami, gdzie rozmawia się o ważnych sprawach, jak np. ekologia, zrównoważony rozwój, wegetarianizm, permakultura, fair trade itd. (Z jakże innej perspektywy niż teraz, gdy mieszkam na wsi!).

To był intensywny czas. Zapełniałam sobie każdą chwilę, by nie czuć się samotna, nudna, by odreagować pracę lub wypełnić czymś czas, pustkę, nadać sens istnieniu. Pustkę jaką nosi w sobie beton, niebo zasłonięte kominami, wysokimi budynkami. Latem upał i niewiele miejsc gdzie można się ukryć, zimą błotnisty śnieg, korki, okrutne korki, smog, hałas, szybkie tempo, kreacja.

Uśmiecham się do tych wspomnień znad mojej kawy w ogrodzie, bosymi stopami dotykając soczystej trawy, wśród głosów ptaków, promieni słońca na mojej twarzy, lekkiego podmuchu wiatru. Teraz to jest moje biuro. Gdy chcę coś przemyśleć, zmienić punkt widzenia wychodzę na chwilę do ogrodu poprzebywać wśród roślin, pachnących ziół i kwiatów.

Już nie rozmawiam o permakulturze tylko sama ją tworzę. Jem ekologiczne warzywa z własnego ogrodu. Lokalne, sezonowe. Zimą samodzielnie przetworzone.

Jakość mojego życia jest o wiele wyższa, mimo że rzadziej bywam w teatrze, na wystawach, czy ważnych wydarzeniach w mieście.

Odkąd mieszkam na wsi żyję spokojniej, coraz bardziej dostosowując się do pór dnia, miesiąca, roku. To wychodzi mi całkiem naturalnie. Jestem kobietą ziemi. Jestem kobietą wsi. I to jest moje centrum wszechświata.

Nazywam się Danuta Nowak. Towarzyszę w snuciu marzeń o swoim wymarzonym miejscu na ziemi.
Zapraszam na bezpłatne konsultacje TU


Kobiet świadomie opuszczających miasta, by żyć pełną piersią, by u kresu swego nie poczuć, iż właściwie się nie żyło, (jak pisał poeta), jest coraz więcej.

Chcesz do nas dołączyć?

A może:

 • Coś Cię jednak powstrzymuje przed zmianą miejsca zamieszkania.
 • Zdajesz sobie sprawę, że przeprowadzka na wieś może całkowicie odmienić Twoje życie.
 • Pojawia się lęk przed nieznanym. A raczej lęk przed zostawieniem tego co nie sprawia Ci radości ale jest oswojone.
 • Zbyt wiele spraw wymaga poukładania, zorganizowania. Nie wiesz od czego zacząć.
 • Zadajesz sobie pytanie: A co jeśli popełnię jakiś błąd? Jeśli to pragnienie nie ma pokrycia z rzeczywistością? Jeśli to mnie przerośnie i stanie się moim koszmarem?
Tak też może być.
Cena za podjęcie niewłaściwej decyzji może być bardzo wysoka.

Nie daj się zaskoczyć.

To piękne życie, ale nie dla każdego. Znam wiele osób, które poszło za głosem serca i zamieszkało na wsi ale zamiast rajem okazało się to dla nich piekłem, więzieniem. I do tego bez możliwości powrotu.
Zaskakujące, ale często decyzję o tak radykalnej zmianie stylu życia podejmuje się pochopnie, idąc jedynie za pragnieniem serca.

Jeśli chcesz tego uniknąć, sprawdzić, czy życie na wsi jest dla Ciebie, jakiego modelu życia wiejskiego pragniesz i czy jest on dla Ciebie realny, warto wcześniej przyjrzeć się kilku ważnym sprawom.

Mogę w tym Tobie pomóc.
Zapisz się na bezpłatną konsultację


Mieszkam na wsi od dziesięciu lat. Kilkakrotnie zmieniałam miejsce zamieszkania. Od piętnastu lat pracuję z mieszkańcami wsi pomagając im aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności wiejskiej. Poznaję uwarunkowania życia na wsi, mnóstwo historii, punktów widzenia.

Potrafię ocenić i odpowiednio nakierować Cię na odpowiedź czego pragniesz od życia na wsi oraz wspólnie z Tobą zobaczyć na ile jest to dla Ciebie korzystne.

A może właśnie chcesz opuścić wieś i zamieszkać w mieście? To wielkie wyzwanie, nowe możliwości. W tym też mogę pomóc.
Zapisz się na bezpłatną konsultację


Wspólnie ocenimy czy i jak chcemy ze sobą pracować.

Nie daj się zaskoczyć.

Zapraszam do zapoznania się z tekstem pt.: "5 błędów popełnianych przez osoby wyprowadzające się na wieś."
Zapisz się, by otrzymać PDF

Jesteś kobietą dojrzałą. Poznałaś wiele smaków i kolorów życia. Odkryłaś, że pomiędzy bielą i czernią jest cała paleta barw.
Z doświadczenia wiesz, że nic nie jest oczywiste i niezmienne. Niejedna prawda legła w gruzach na Twoich oczach.

Realizowałaś już wiele scenariuszy w życiu. Może żyłaś tak jak inni chcieli byś żyła albo uważałaś, że tak powinnaś jako kochanka, żona, matka, pracowniczka, szefowa. By być coraz lepsza, by zasłużyć na szacunek, miłość, zaufanie, przyjaźń.

Wielokrotnie obmyślałaś strategie w firmie, w rodzinie.

A jaka jest Twoja strategia na własne spełnione życie? Ile razy planowałaś swój tydzień, miesiąc, rok, kolejne lata? Nie obowiązki w domu wobec rodziny, nie plany rozwojowe w firmie ale swoje własne?

A jeśli powiem Ci, że już dość, że już wystarczy?

Wiele już osiągnęłaś.
Możesz być z tego dumna.
Czas zająć się sobą. Swoim rozwojem, spełnianiem marzeń, odpoczynkiem, swoim świętym czasem, stawianiem granic.
Czymkolwiek czego pragniesz.


Dzięki temu programowi:

 • powrócisz do swoich odłożonych na wiele lat marzeń, pasji, planów
 • zweryfikujesz je
 • z głębi duszy wybierzesz te, które ciągle chcesz realizować, podziękujesz i odprowadzisz nieaktualne
 • zrobisz porządek w emocjach, myślach, otoczeniu
 • poznasz przyjemność pustki
 • zaprosisz nowe do swojego życia
 • krok po kroku zaplanujesz działania
 • będziesz tańczyć lub skakać z radości ze spełnionego życia
Zapisz się na bezpłatną konsultację