O mnie

Danuta Maria Nowak

Coach, trenerka rozwoju osobistego, animatorka społeczna i moderatorka odnowy wsi, twórczyni programów edukacyjnych i rozwojowych, rękodzielniczka.

O sobie

Jestem osobą spełnioną.

Czuję, że całe moje życie jest nieustającą przygodą, najwspanialszą lekcją życia poza salami wykładowymi, krzesłem i biurkiem. Uczę się od Natury obserwując jej cykle, uprawiając ogród, interesując się ziołami, zgłębiając naturę zwierząt, ogarniając zjawiska przyrody. Chętnie przebywam w sanktuarium Natury: w lesie, w górach, nad morzem, czy w głębi ziemi (jaskiniach). Często przypatruję się zmianom na niebie – o świcie, w ciągu dnia, wieczorem. Innym zaś razem spotykam ludzi, rozmawiam z nimi lub milczę. Spotkania z ludźmi i przyrodą są dla mnie Akademią Prawdziwego Życia!

Czasami myślę, że mojej historii starczyłoby na kilka żyć. Mam takie wrażenie, że już kilka z nich mam za sobą. Stale otwierają się przede mną nowe przestrzenie i możliwości.

Od wielu lat wspieram różne organizacje, firmy i osoby prywatne w ich rozwoju. Doświadczyłam zarówno pracy w ruchu pozarządowym (NGO), samorządach, jak i biznesie. Zajmowałam się rozwojem zrównoważonym oraz zdrowiem w podejściu holistycznym. I pomimo tego, iż praca ta była pasjonująca, zajmowała mi tyle czasu, że moje życie nie było zrównoważone ani holistyczne.

Często, zamiast być w przyrodzie siedziałam w mieście przed komputerem robiąc „coś dla przyrody”. Albo podczas nadgodzin pracowałam w tematyce zdrowia holistycznego… Gdzieś to wszystko zaczęło tracić sens. Przecież ja sama tak chciałam żyć a nie tylko promować ekologiczny, zrównoważony, holistyczny styl życia…
Opamiętanie przyszło, gdy pewnej niedzieli, chcąc tylko „nadrobić”; jedno zadanie w projekcie poszłam do Fundacji, w której pracowałam. I oniemiałam… Zobaczyłam cały zespół, który też właśnie „nadrabiał” zaległości.

Swojego powołania nie odkryłam też w korporacji w dziale ZZL, choć była to interesująca przygoda pozwalająca mi lepiej zrozumieć co przyciąga ludzi do takich miejsc.

Mieszkałam w dużym mieście, żyłam szybko.

 

Jednak pragnęłam być blisko przyrody, poza miastem.

Cieszyć się pełnią życia.

Mieć czas na to co ważne, bez kreacji potrzeb.

Z radością witać poranną rosę i łapać dotyk ciepłego słońca na twarzy,
czuć wiatr we włosach.

Żyć bliżej przyrody, zgodnie z jej cyklami.

Czerpać mądrość z rdzennych kultur i z wnętrza siebie.

Być w szczęśliwym związku, który opiera się na partnerstwie,
wzajemnym szacunku i nieustającym rozwoju.

 

I teraz tak żyję. W sposób zrównoważony i pełen miłości. Mam czas dla siebie, męża, bliskich.

Wraz z moim mężem budujemy świat z poszanowaniem przyrody oraz wspierający młode pokolenie. Dlatego z wdzięcznością towarzyszymy młodzieży w przechodzeniu przez kolejne progi w życiu wspierając ich na tej drodze i wzmacniając poprzez wzajemne słuchanie, wyzwania. Więcej o tych działaniach znajdziesz tu: www.zielonaedukacja.pl

Pasjonuje mnie też praca z dorosłymi. Realizuję się w tej dziedzinie poprzez mentoring, coaching, prowadzenie szkoleń i warsztatów, dając wsparcie przy tworzeniu strategii dla gmin, sołectw, firm i osób indywidualnych.

Wszystko to, co dotychczas robiłam w życiu, kształtowało mnie, by po przekroczeniu 40 roku życia dotrzeć do miejsca, w którym jestem. Miejsca spełnienia i smakowania owoców swojej pracy. Moimi doświadczeniami i umiejętnościami chętnie dzielę się w pracy i w życiu osobistym z tymi, którzy życzą sobie spotkania ze mną. Jestem towarzyszką w ich podróży.

Jeśli czujesz, że chcesz ze mną odkrywać swój potencjał, swoją pełnię, zapraszam do współpracy.

Zapisz się na bezpłatne konsultacje.

Danuta Nowak

Więcej informacji o mojej drodze zawodowej i inspiracjach, a może również odpowiedź na pytanie DLACZEGO robię to co robię, znajdziesz TU.